Informacja o wyłączeniu części Zbiornika Piaski Szczygliczka z wędkowania

Informacja o Wyłączeniu Części Zbiornika Piaski Szczygliczka z Wędkowania

Polski Związek Wędkarski Okręg w Kaliszu pragnie poinformować swoich członków oraz wszystkich wędkarzy o wprowadzeniu czasowego zakazu wędkowania na części zbiornika Piaski Szczygliczka, znanej jako cypel. Decyzja ta wynika z pisma otrzymanego od CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o., które jest odpowiedzialne za zarządzanie tym terenem.

Obszar objęty zakazem

Zakaz wędkowania dotyczy części zbiornika określanej jako cypel. Na poniższej mapce zaznaczono obszar, na którym obowiązuje zakaz.

Powody wprowadzenia zakazu

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o. tłumaczy swoją decyzję częstymi konfliktami wędkarzy z innymi użytkownikami akwenu, w tym Klubami Żeglarskimi, oraz koniecznością uregulowania ruchu pojazdów nieuprawnionych do poruszania się po tym terenie. Wprowadzenie zakazu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku na obszarze zbiornika.

Czas obowiązywania zakazu

Zakaz wędkowania na cyplu zbiornika Piaski Szczygliczka obowiązuje do końca września tego roku. O wszelkich zmianach i terminach zakończenia zakazu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.

Alternatywne miejsca do wędkowania

Zachęcamy wędkarzy do korzystania z pozostałych części zbiornika Piaski Szczygliczka oraz innych dostępnych wód w naszej okolicy. Dla wygody wędkarzy, poniżej przedstawiamy listę alternatywnych miejsc, gdzie można uprawiać swoje hobby:

• Zbiornik Małe Piaski
  • Rzeka Prosna

Apel do wędkarzy

Prosimy wszystkich wędkarzy o przestrzeganie wprowadzonego zakazu oraz respektowanie przepisów ochrony środowiska. Działania te mają na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju naszych zasobów wodnych oraz ochronę naturalnych siedlisk ryb i innych organizmów wodnych.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.